Wielkoskalowa elektrownia fotowoltaiczna w Nowym Stawie

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
fotowoltaika w innogy

Na początku października br. innogy Renewables Polska, w ramach wygranej aukcji dla Odnawialnych Źródeł Energii z czerwca 2017 r., rozpoczęła budowę elektrowni fotowoltaicznej w Nowym Stawie.

Jej łączna moc zainstalowana wyniesie 594 kWp.

Elektrownia fotowoltaiczna Nowy Staw, będzie składała się z 2200 sztuk modułów fotowoltaicznych, które podłączone będą do falowników o mocy 50 kW każdy, a stamtąd za pośrednictwem stacji transformatorowej i linii kablowej SN do sieci Energa Operator.

 

innogy Renewables od lat angażuje się w rozwój, budowę i popularyzację niskoemisyjnych źródeł wytwarzania energii w Polsce. Dzięki budowie wielkoskalowej elektrowni fotowoltaicznej rozwijamy portfolio naszych usług o duże projekty z sektora PV. Rozszerzając działalność, wspieramy również lokalną społeczność, tworząc m.in. nowe miejsca pracy. Lokalizacja elektrowni fotowoltaicznej „Nowy Staw ”, która działać będzie w okolicach istniejącej już farmy wiatrowej zarządzanej przez naszą spółkę, sprawia, że jesteśmy ważnym inwestorem w obszarze OZE w tym regionie – mówi Robert Macias, członek zarządu innogy Renewables Polska.

Budowa elektrowni fotowoltaicznej w Nowym Stawie potrwa około trzech miesięcy. Jej uruchomienie planowane jest na początku 2019 r.

Dotychczas innogy Renewables w Polsce eksploatuje osiem lądowych farm wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej 242 MW.

Źródło: innogy

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny https://rynekelektryczny.pl/old/prenumerata/

 

[ssba-buttons]