Oprawy oświetleniowe LED w FSO Syrena

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  

Fabryka Samochodów Osobowych Syrena oraz firma Polfarmex, jej główny inwestor, mają nowoczesne oświetlenie LED, które zostało zainstalowane w obu obiektach.

Projekty zostały zrealizowane przez hurtownię elektryczną Nowa Elektro z wykorzystaniem opraw oświetleniowych marki LEDVANCE.

Kluczowe dla nas było spełnienie warunków natężenia jak i równomierności według nowych wymagań Polskich Norm, a także zaproponowanie takich rozwiązań, które swoją jakością będą mogły spełnić oczekiwania inwestora. Wybór padł między innymi na wydajne oprawy marki LEDVANCE o najlepszym według nas stosunku ceny do jakości – powiedział Daniel Dróżka – ekspert w dziale efektywności oświetlenia, z hurtowni elektrotechnicznej Nowa Elektro.

Oprawy biurowe

W sumie zainstalowano 236 opraw oświetleniowych LEDVANCE. W pomieszczeniach biurowych postawiono na serię Panel LED, dedykowaną do takich obszarów. To rodzina powierzchniowych opraw, będących zamiennikami tradycyjnych opraw oświetleniowych 600, 625 i 1200. Panel LED zapewniają równomierne i wolne od olśnienia oświetlenie. Dzięki płaskiej (tylko 10,5 mm), aluminiowej obudowie oraz białej, matowej ramce idealnie sprawdzają się w biurach, salach konferencyjnych, recepcjach i holach. Oprawy o mocy 33 W wyposażone są w pryzmatyczny panel rozpraszający światło, który umożliwia realizacje oświetlenia o ograniczonym ogólnym wskaźniku olśnienia UGR< 19.

Oprawy w ciągach komunikacyjnych

W obszarach komunikacji, jak korytarze, klatki schodowe zamontowano oprawy serii Downlight LED, stanowiące bezpośredni zamiennik opraw świetlówkowych. Są bardzo proste w montażu, a dzięki zewnętrznemu zasilaczowi dołączanemu do zestawu stanowią uniwersalne rozwiązanie dla wielu systemów oświetleniowych. Ich zastosowanie może przynieść nawet do 60% oszczędności w kosztach eksploatacji.

Oprawy przemysłowe

O oświetlenie w pomieszczeniach przemysłowych, m.in. montowni, zadbają oprawy do zadań specjalnych Damp Proof. Podczas ich projektowania firma LEDVANCE skupiła się na trzech kluczowych potrzebach profesjonalnych użytkowników: prostej instalacji, doskonałej wydajności i wysokiej trwałości. Oprawy DampProof LED występują w dwóch rozmiarach: 1200 i 1500 mm długości i dwóch temperaturach barwowych: 4000 K i 6500 K. Ich instalacja jest niezwykle prosta – do podłączenia nie są potrzebne jakiekolwiek narzędzia. Stopień szczelności IP66 i odporności mechanicznej IK08, czynią ten model wyjątkowo trwałym na pracę w trudnych warunkach.

Wymiana opraw w obiektach FSO Syrena i Polfarmex będzie kontynuowana. W tej chwili modernizowane jest oświetlenie na taśmie produkcyjnej.

RE na podstawie materiałów Ledvance

[ssba-buttons]