Zumtobel zamyka produkcję w Europie

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  

W ramach trwającego procesu restrukturyzacji oraz w odpowiedzi na rosnącą globalną konkurencję w oświetleniu LED, Grupa Zumtobel zdecydowała się stopniowo zmniejszać wielkość produkcji i liczbę pracowników w zakładzie komponentów LED Tridonic w Jennersdorf w Austrii. Produkcja będzie wygasać stopniowo do listopada 2019 r.

Zamknięcie produkcji i dostosowanie liczby pracowników w fabryce Tridonic w Jennersdorf to sprawa bolesna, jednak konieczna, aby przywrócić firmę na właściwe tory – mówi Thomas Erath, CEO Tridonic.

60 osób w Zumtoblu straci pracę

Redukcja personelu rozpocznie się w marcu 2019 r. Z 90 zatrudnionych osób pracę zachowa 30 osób w ośrodkach badawczo-rozwojowych firmy.

Zobacz także Informacje z rynku oświetleniowego

Przeniesienie produkcji komponentów LED

Zumtobel to jedna z nielicznych firm z produkcją w Europie Zachodniej. Większość konkurentów już dawno przeniosła się do Azji czy Europy Wschodniej. Moduły LED produkowane w zakładzie Tridonic w Jennersdorf podlegają dużej presji cenowej i są nieopłacalne. Dlatego produkcja komponentów LED będzie rozwijać się w innym miejscu – w fabryce Niš w Serbii otwartej we wrześniu 2018 roku. Bardziej zaawansowane technologicznie komponenty LED będą wytwarzane w Dornbirn w Austrii – siedzibie głównej Grupy Zumtobel.

Źródło: Zumtobel

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny!

[ssba-buttons]