Ledowe oświetlenie w biurze jest zdrowsze

   |    tekst redakcyjny    |   
Oprawa LED KING

Pracownik spędza w biurze średnio 40 godzin tygodniowo, 2000 godzin w skali roku. W tym czasie jego oczy są narażone na uszkodzenia spowodowane niewłaściwym oświetleniem miejsca pracy. Komfort pracy wpływa na wydajność. Z pomocą przychodzi oświetlenie LED, które jest mniej szkodliwe nie tylko dla ludzi, ale także dla środowiska.

Korzyści finansowe z oświetlenia LED

Dzięki oświetleniu LED firmy zyskują finansowo. Żarówka tradycyjna pochłania aż 95% energii na nagrzanie się, podczas gdy tylko 5% przeznacza na oświetlenie pomieszczenia. Strata pieniędzy jest tu oczywista. Źródła światła LED nie tylko zużywają kilka razy mniej energii, ale też świecą 4 razy dłużej niż standardowe halogeny, czyli aż do 40 tysięcy godzin. Czterokrotnie mniejsze zużycie takich źródeł zmniejsza więc ilość składowanych odpadów na korzyść dla środowiska naturalnego.

Właściwe oświetlenie poprawia wydajność pracy

Ledowe oświetlenie, w przeciwieństwie do halogenowego, sprawia, że oczy się nadmiernie nie męczą, dzięki czemu poprawia się komfort i efektywność pracy. Przykładem takiego rozwiązania są panele LED GALAXY z UGR<19 marki GTV, które nie tylko dają odpowiednie natężenie i rozkład światła, ale też eliminują nieprzyjemne migotanie i olśnienie. Dodatkowym atutem jest możliwość doboru kształtu takiego panelu, by jeszcze lepiej uzupełniał wnętrze. Panele LED GALAXY, KING, PRINCE i MASTER od GTV, dostępne w trzech optymalnych rozmiarach: 30×60 cm, 60×60 cm i 30×120, świetnie sprawdzą się w każdej przestrzeni biurowej.

Na open space’ach najbardziej efektywne będą profile kwadratowe, dające równomierne rozłożenie światła, a w gabinetach czy salach konferencyjnych te prostokątne, które można zawiesić na linkach nad biurkiem czy stołem konferencyjnym dla zwiększenia efektu wizualnego. Dodatkowo panele LED są dostępne w wersji wpuszczanej, a dzięki ramkom możemy je montować natynkowo – radzi Maciej Majewski, Product Manager w GTV.

Design w oświetleniu biura

Interesującym dodatkiem do wystroju wnętrza biurowego są profile do taśm LED GLAX marki GTV, również te przeznaczone do płyt gipsowo-kartonowych. To niestandardowe rozwiązanie pozwoli w interesujący sposób zaaranżować przestrzeń, nie ingerując w nią, a także oświetli miejsca, w których nie można zainstalować światła w sposób tradycyjny. Nakładane profile do taśm LED dadzą przyjemne, bezpunktowe światło, ozdabiając meble i sufity. Taśmy z radiatorem o wyższej mocy – nabudowane lub zawieszone – pozwolą w designerski sposób oświetlić gabinet, a taśmy wpuszczane (np. we fronty lub w spody szafek) świetnie sprawdzą się w biurowych kuchniach, dzięki osłonce, która chroni je przed wilgocią i zabrudzeniami.

Czytaj Informacje z rynku oświetleniowego

Więcej informacji na www.gtv.com.pl

fot. GTV