Rozwiązania inteligentnego domu dostępne w IKEA

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
IKEA SYMFONISK

Projekt IKEA Home smart, zainicjowany w 2012 roku, powstał z myślą o wzbogaceniu życia w domu poprzez wdrożenie cyfrowych elementów i technologii do produktów i rozwiązań. Od tego czasu wypuszczono wiele innowacji dla inteligentnego domu. Teraz IKEA podjęła decyzję, żeby inwestować jeszcze więcej środków w swój projekt, ustanawiając IKEA Home Smart jako własną jednostkę biznesową w szwedzkiej IKEA.

W IKEA nadal chcemy oferować produkty poprawiające jakość życia w domu. Żeby to osiągnąć, musimy tworzyć produkty i rozwiązania wykraczające poza konwencjonalne wyposażenie domu – mówi Björn Block, szef IKEA Home Smart.

Od początku 2012 r. IKEA Home smart dąży do uatrakcyjnienia wszystkich aspektów IKEA poprzez włączenie cyfrowych elementów i technologii. Do tej pory ukazały się produkty w obszarach bezprzewodowego ładowania, inteligentnego oświetlenia i od niedawna inteligentnego dźwięku w domu (powstałe we współpracy z firmą SONOS).

Poza rozwinięciem swojej oferty, IKEA nawiązała relacje z dużymi firmami cyfrowymi, dzięki czemu wzmocniła swoją pozycję na rynku inteligentnego domu i innowacji.

Współpracując z innymi działami, IKEA Home smart będzie napędzać cyfrową transformację produktów IKEA poprzez ulepszanie oraz przekształcanie istniejących jednostek, jak i rozwijanie nowych – wszystko w celu dostarczenia bardziej zróżnicowanych inteligentnych produktów. Dopiero zaczynamy – podsumowuje Björn Block.

Czytaj Informacje z rynku oświetleniowego

JK

Fot. IKEA

[ssba-buttons]