Najinteligentniejszy biurowiec na świecie

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
Interact Office Signify

Rynek biurowy stale się rozwija za sprawą nowych technologii opartych na Internecie Rzeczy, połączeniach sieciowych oraz aplikacjach. W biurach popularność zyskują inteligentne rozwiązania, które m.in. umożliwiają pracownikom dopasowanie miejsca pracy do swoich potrzeb. Jednym z takich rozwiązań jest system Interact Office firmy Signify.

Interact Office nie tylko zarządza oświetleniem, ale także dostarcza informacji o zajętości przestrzeni w biurze. Za analizę odpowiadają wbudowane w oprawy oświetleniowe czujniki, które mogą się ze sobą komunikować. To pozwala na poznanie sposobów użytkowania danej przestrzeni przez pracowników i tym samym jej efektywne wykorzystywanie.

Oprócz informacji na temat oświetlenia czy zajętości przestrzeni, system Interact dostarcza dane o temperaturze, wilgotności powietrza, stężeniu CO2 czy poziomie hałasu w biurze.

Wyzwaniem dla każdej firmy jest projektowanie miejsc pracy tak, aby każdy czuł się w nim dobrze. Dzięki specjalnej aplikacji współpracującej z systemem pracownicy mają możliwość m.in. sterować oświetleniem czy zmienić temperaturę w pomieszczeniu. W efekcie poprawia się komfort i wygoda w miejscu pracy.

The Edge w Amsterdamie to „najinteligentniejszy budynek na świecie”, a zarazem jeden z pierwszych biurowców z systemem Interact Office. W 2016 roku budynek wyposażono w nowoczesne sensory do mierzenia zajętości przestrzeni. Firma Deloitte, która posiada tam swoją siedzibę, już po trzech latach wykorzystywania systemu zwiększyła liczbę pracowników w budynku o 1000 osób, a koszt przestrzeni przypadającej na jednego pracownika spadł o 35%.

Interact Office firmy Signify to technologia, dzięki której firmy mogą efektywnie zarządzać swoim biurem, w tym obniżyć koszty zużycia energii elektrycznej. System pozytywnie wpływa także na pracowników – poprawia ich samopoczucie, dzięki czemu zwiększa się ich produktywność.

Zobacz więcej o Interact Office

Czytaj Informacje z rynku oświetleniowego

Fot. Signify

RE

[ssba-buttons]