Finansowanie projektów fotowoltaicznych

Tomasz Charążka

Tomasz Charążka

tel. 22 743 00 70-71
re@rynekelektryczny.pl

  |  
Saule Technologies

Prace nad ogniwami fotowoltaicznymi oraz tandemowymi na bazie materiałów perowskitowych, opracowanie platformy agregującej potencjał rozproszonych źródeł energii odnawialnej oraz stworzenie hybrydowych układów adsorpcyjnych do redukcji emisji rtęci – to przykłady projektów wyłonionych w I konkursie programu sektorowego PBSE.

Fot. Saule Technologies

W dniu 26 kwietnia br. ogłoszono wyniki pierwszego konkursu w programie PBSE Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Do dofinansowania w łącznej wysokości prawie 93 mln zł zostały rekomendowane 24 projekty. Prawie połowa z nich dotyczy zwiększenia efektywności energetycznej, a jedna trzecia to projekty związane z OZE. Najwyżej oceniony został projekt zgłoszony przez Saule Technologies, start-up założony przez polskich naukowców pracujących nad innowacyjnymi technologiami na bazie perowskitów.

Celem programu PBSE jest wzrost innowacyjności krajowego sektora elektroenergetycznego w perspektywie 2023 r. Program ten jest jednym z 13 programów sektorowych NCBR realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Został zainicjowany przez Polski Komitet Energii Elektrycznej (PKEE).

Listy projektów wybranych i niewybranych do dofinansowania

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny

[ssba-buttons]