Kanlux wspiera zdobywanie szczytów

   |    tekst redakcyjny    |   

Firma Kanlux SA jest oficjalnym sponsorem wyprawy Adama Lazara na na szczyt Awicenny, leżący w Górach Zaałajskich w Pamirze. Wyprawa rozpoczęła się w lipcu.

Na co dzień Adam Lazar pracuje jako informatyk w firmie Kanlux. Jego przygoda z górami zaczęła się już we wczesnym dzieciństwie, kiedy to, podczas wypraw szkolnych i indywidualnych podróży, oswajał Beskidy, Bieszczady, Góry Świętokrzyskie i wreszcie Tatry. To był jednak tylko wstęp do wielkiej przygody, dlatego też gdy tylko alpinista nabrał nieco wprawy, wyruszył na podbój Alp i Kaukazu. W roku 2011 Adam Lazar zdobył najwyższy szczyt Alp i Europy, zwany Dachem Europy, czyli Mont Blanc (4810m n.p.m.). Rok później podniósł poprzeczkę wspinając się na Elbrus (5642 m n.p.m.), a w roku 2013 również na Kazbek (5033 m n.p.m.).

Adam Lazar ma ambitne plany: „Obecnie forsuję program Śnieżnej Pantery i oprócz Awicenny chcę zdobyć jeszcze cztery kolejne góry tej wysokości. Śnieżna Pantera jest prestiżowym wyróżnieniem nadawanym alpinistom, którzy dokonali wejść na pięć siedmiotysięczników byłego Związku Radzieckiego: Szczyt Awicenny, Pik Korżeniewskiej, Pik Somoni, Chan Tengri oraz Pik Pobiedy. Jak do tej pory udało się to tylko sześciu Polakom, miło byłoby dołączyć do tego grona. Choć mniej medialne niż ośmiotysięczniki, góry Pamiru i Tien-Szanu stanowią wielkie wyzwanie. Nie chodzi tu o prestiż, ale raczej o próbę sprawdzenia siebie. A jest to plan na minimum trzy lata”.

Relacja z przygotowań oraz wyprawy na https://facebook.com/Kanlux

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny