Miliardowy wyłącznik nadprądowy

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
wyłącznik nadprądowy eaton

W 2018 roku firma Eaton świętowała historyczne wydarzenie – liczba wyprodukowanych wyłączników nadprądowych w zakładzie produkcyjnym Eaton w Schrems w Austrii przekroczyła miliard sztuk.

Dla bezpieczeństwa instalacji elektrycznych

Wyłącznik nadprądowy (MCB) można znaleźć praktycznie w każdym domu i wszędzie tam, gdzie wykorzystywana jest energia elektryczna. Nazwa oraz niewielkie rozmiary nie oddają ich prawdziwej skuteczności, ponieważ te urządzenia chronią nas i nasze domy przed zwarciami, przeciążeniami i spowodowanymi przez nie niszczycielskimi pożarami, które mogą wystąpić w instalacji elektrycznej. Szacuje się, że produkty firmy Eaton są obecne w 100 milionach gospodarstw domowych, a Eaton jest jednym z wiodących producentów wyłączników nadprądowych (MCB) na świecie. Technologia Eaton wnosi istotny wkład w zmniejszenie zagrożenia pożarami elektrycznymi, które w samej Unii Europejskiej powodują straty materialne w wysokości około 6,25 miliarda euro rocznie, a także skutkują około tysiącem ofiar, często śmiertelnych, którym można by zapobiec.

Czytaj także Około jedna czwarta pożarów jest spowodowana wystąpieniem zwarcia łukowego

Historia wyłącznika nadprądowego

Technologia produkcji wyłączników nadprądowych (MCB) firmy Eaton przeszła długą drogę. Współczesna wersja wyłącznika nadprądowego (MCB), na której opiera się obecny model, została opracowana w Austrii na początku lat 60-tych, przez zespół pod kierownictwem profesora Gottfrieda Biegelmeiera. Jako prawdziwy prekursor technologii, osobiście sprawdzał on skuteczność i bezpieczeństwo urządzeń, testując je na własnym ciele (jak pokazano na załączonych fotografiach), a w 1964 roku urządzenia były już gotowe do produkcji seryjnej.

historia wyłącznika nadporądowego eaton

Od samego początku nasze MCB były produkowane w zakładzie w Schrems, któremu przez lata udało się utrzymać swoją pozycję centrum doskonałości i innowacji nawet w obliczu silnej konkurencji. O wysokiej jakości badań i rozwoju prowadzonych w zakładzie w Schrems pod kierunkiem profesora Biegelmeiera świadczy fakt, że pierwotna konstrukcja urządzenia jest podstawą obecnego produktu, który od ponad 50 lat ratuje ludzkie życie.

Źródło: EATON

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny. Zobacz więcej

[ssba-buttons]