Nowa technologia ochrony przed przepięciami i piorunami

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
stoisko firmy Koenone na targach Elektrotechnika 2019

Południowokoreańska firma Koenone planuje wprowadzić na rynek europejski aparaturę elektrotechniczną. Dystrybucja urządzeń serii K-surge rozpoczyna się od Polski. Pierwsza europejska prezentacja oferty odbyła się w Polsce na targach Elektrotechnika 2019 w Warszawie.

System K-surge to wysokiej klasy urządzenia ochrony odgromowej i przeciwprzepięciowej SPD wielokrotnego zadziałania/użycia. Przeznaczone są dla linii energetycznych, fotowoltaicznych oraz linii LAN, współosiowych, sygnałowych i telekomunikacyjnych.

Tego typu ochrona powinna być stosowana np. w instalacjach przemysłowych, w instalacjach zabezpieczenia ruchu i bezpieczeństwa na lotniskach, kolei, metra, w wieżowcach czy też w budynkach mieszkalnych, biurowych i użyteczności publicznej.

Jak podkreśla firma, aparaty serii K-surge wyróżniają się na tle obecnie oferowanych na rynku europejskim produktów, m.in. tym, że są w stanie wytrzymać znacznie większą liczbę udarów prądowych niż urządzenia dostępne tego typu na rynku polskim (i europejskim). Ponadto, urządzenia K-surge są w stanie pokazać użytkownikowi, dzięki wyświetlaczowi, ile razy nastąpiło wyładowanie, i ile razy instalacja elektryczna czy telekomunikacyjna została ochroniona.

Producent zapewnia, że urządzenia systemu K-surge pozwalają na uzyskanie maksymalnego prądu zabezpieczenia instalacji przed wyładowaniem atmosferycznym nawet do 800 kA, przy czym wartość maksymalnego prądu zabezpieczenia dotyczy sumarycznej wartości ochrony w czasie jednoczesnego wystąpienia zjawiska zagrożenia w kilku instalacjach elektrycznych podłączonych do jednego urządzenia.

Urządzenia K-surge chronione są patentami, a ich wysoka jakość potwierdzona certyfikatami, w tym europejskim CE.

Więcej informacji o produktach na www.k-surge.pl

RE

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny. Zobacz więcej

[ssba-buttons]