LUG zwiększa powierzchnię produkcyjną

Tomasz Charążka

Tomasz Charążka

tel. 22 743 00 70-71
re@rynekelektryczny.pl

  |  
LUG SA

Grupa Kapitałowa LUG SA zawarła umowę z parkiem przemysłowym w Argentynie na budowę fabryki, w której produkowane będą oprawy oświetleniowe LED. Spółka rozbuduje także centrum badawczo-produkcyjne w Nowym Kisielinie o kolejną halę produkcyjną.

W dniu 10 kwietnia br. LUG SA zawarł umowę z Parque Industrial Posadas S.A.P.E.M. (PIP SAPEM), której przedmiotem jest budowa w prowincji Misiones w Argentynie przez PIP SAPEM budynku przemysłowego o powierzchni ok. 1600 mkw. W budynku powstanie fabryka oświetlenia LED, a LUG będzie wyłącznym użytkownikiem budynku oraz działek o powierzchni 7885 mkw. przez okres trzech lat.

Prezes Ryszard Wtorkowski LUG SA

Fot. Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG SA

Cieszę się, że zapowiadana przez nas inwestycja rozpocznie się. W ciągu kilku dni łopata zostanie wbita w ziemię i rozpocznie się budowa, której planowane zakończenie powinno nastąpić nie później niż 10 miesięcy od dnia rozpoczęcia prac – komentuje Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG SA.

LUG będzie ponosił koszty związane z użytkowaniem nieruchomości, w tym utrzymaniem budynku przemysłowego, a po upływie 3-letniego okresu użytkowania zobowiązał się do nabycia nieruchomości wraz z budynkiem za cenę wynoszącą (wraz z podatkiem) odpowiednio 1 500 000 EUR za budynek oraz 65 708 EUR za działki. Umowa zapewnia LUG także rezerwację dwóch przylegających do budynku przemysłowego działek o łącznej powierzchni 8170 mkw. na okres czterech lat w celu rozbudowy zakładu. Budynek został zaprojektowany w sposób modułowy, co pozwala na dalszą rozbudowę wraz z rozwojem biznesu LUG na rynkach Ameryki Południowej.

Budowa fabryki w Argentynie to bardzo atrakcyjna inwestycja, która pozostawia nam dużą swobodę przyszłego rozwoju w tamtej części świata. Jednocześnie wszelkie decyzje w sferze zwiększenia naszego udziału możemy odłożyć na kilka lat, co pozwoli nam lepiej zarządzać ryzykiem – wyjaśnia prezes Wtorkowski.

LUG zamierza dokonać cesji niniejszej umowy na rzecz spółki LUG Argentina, która znajduje się w fazie powoływania.

Parque Industrial Posadas S.A.P.E.M.

Rozbudowa w Nowym Kisielinie

W marcu br. zarząd LUG podjął także decyzję o rozbudowie centrum badawczo-produkcyjnego w Nowym Kisielinie. Centrum powstało niecałe dwa lata temu, jako drugi zakład przeznaczony w całości dla technologii LED. Nowa hala produkcyjno-magazynowa zwiększy powierzchnię zakładu o 1500 mkw.

Fot. Centrum Badawczo-Produkcyjne LUG w Nowym Kisielinie

Fot. Centrum Badawczo-Produkcyjne LUG w Nowym Kisielinie

Rozpoczynając budowę centrum badawczo-produkcyjnego w 2015 roku, byliśmy gotowi na jego rozbudowę w niedługim czasie. Dzięki temu już w pierwotnym projekcie uwzględniliśmy wiele dodatkowych możliwości, które dziś ułatwią nam rozbudowę i pozwolą zoptymalizować koszty inwestycji – wyjaśnia Ryszard Wtorkowski i dodaje: – Chcemy nieustannie się rozwijać, a to wymaga wychodzenia naprzeciw potrzebom naszych partnerów biznesowych. Skoro potencjał naszego portfela zamówień dynamicznie wzrasta, to reagujemy i dostosowujemy się do sytuacji. Elastyczność, szybkość reakcji i możliwość kreowania spersonalizowanych rozwiązań stanowią o naszej przewadze konkurencyjnej.

Planowany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał 2017 r., a całkowity jej koszt oszacowano na 2 330 000 PLN netto.

Źródło: LUG

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny

Zapisz

Zapisz

[ssba-buttons]