Kondensatory i urządzenia do kompensacji mocy biernej o wyjątkowych parametrach technicznych

Reklama

Reklama

rynekelektryczny.pl
tel. 22 743 00 71
reklama@rynekelektryczny.pl

  |  
System kompensacji mocy biernej firmy FRAKO

Ze względu na gwałtownie rosnące koszty energii elektrycznej dla firm (obserwuje się już prognozę wzrostu cen na rok 2019 o 50-70%) szukanie oszczędności staje się dla wielu przedsiębiorców i instytucji wyjątkowo ważne i pilne. Jedną z prostych możliwości jest kompensacja mocy biernej, jeżeli na rachunkach za energię elektryczną występuje opłata za jej zużycie.

Zastosowanie baterii kondensatorów lub bardziej skomplikowanych systemów do kompensacji mocy biernej może się zwrócić nawet w ciągu 1-3 lat i po tym okresie przez wiele lat będzie przynosić duże oszczędności. Dlatego jest bardzo ważne, aby systemy do kompensacji mocy biernej były właściwie zaprojektowane oraz miały długi przewidywany okres żywotności.

Niemiecka firma FRAKO (FRAnkfurter KOndensatoren) od 90 lat zajmuje się produkcją kondensatorów i jest też czołową firmą w Niemczech w zakresie systemów do kompensacji mocy biernej. Eksportuje swoje wyroby do 80 krajów świata, a wśród stałych klientów są takie firmy jak BASF, BAYER, DAIMLER/Mercedes czy Volkswagen.

Dlaczego FRAKO?

Wynikiem wielu lat doświadczeń jest unikalna w skali światowej technologia produkcji kondensatorów do kompensacji mocy biernej. Kondensatory te wyprodukowane w tzw. technologii suchej o napięciu pracy do 800V AC występują w 4 wykonaniach: BASIC, STANDARD, PREMIUM i HEAVY DUTY, a najlepsze z nich mają kilka zalet wyróżniających je spośród innych podobnych produktów na rynku:

  • Mogą być przeciążane do wartości 2,7 x prądu znamionowego In;
  • Mogą pracować w stałej temperaturze otoczenia do 68°C;
  • Żywotność kondensatorów HEAVY DUTY wynosi ponad 200 000 godzin i wytrzymują do 100 000 operacji załączania w ciągu roku;
  • Wytrzymują prąd rozruchowy do 450 razy wyższy niż prąd znamionowy;
  • Dzięki zastosowaniu specjalnej metalizowanej folii podzielonej na kilkucentymetrowe segmenty dochodzi w tych kondensatorach w wyniku przebicia nie tylko do samo-regeneracji, ale także uszkodzony fragment folii jest natychmiast odłączany;
  • Firma FRAKO ma opatentowane systemy dotyczące podłączania przewodów, połączeń elektrycznych wewnątrz kondensatorów oraz systemu bezpiecznego rozłączania w przypadku uszkodzenia kondensatora lub zakończenia jego użytkowania (End of Life).

Oprócz kondensatorów firma FRAKO oferuje również jako podzespoły wysokiej jakości styczniki, dławiki kompensujące i wyładowcze oraz automatyczne regulatory. W ofercie znajduje się też ponad 100 gotowych modułów kompensacji mocy biernej do samodzielnej instalacji w szafach i rozdzielnicach, jak też szeroka gama gotowych całych systemów wraz z aktywnymi i pasywnymi filtrami wyższych harmonicznych.

We wrześniu 2018 roku wyłącznym przedstawicielem firmy FRAKO w Polsce została spółka JEAN MUELLER POLSKA. Więcej informacji technicznych można znaleźć na stronie www.jeanmueller.pl

[ssba-buttons]