Profile LED do zadań specjalnych

Reklama

Reklama

rynekelektryczny.pl
tel. 22 743 00 71
reklama@rynekelektryczny.pl

  |  
profile LED do linii świetlnych

Dobrze zaprojektowane oświetlenie może zbudować przyjemny nastrój i pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Odpowiednio zaaranżowane uwypukli atuty wnętrza i zdefiniuje jego charakter – czy pomieszczenie ma służyć relaksowi, czy pracy. Uzyskanie efektownego oświetlenia w mieszkaniach i biurach staje się coraz prostsze, a to dzięki wykorzystaniu profili do taśm LED.

Profile LED w miejscach niedostępnych

profile LED w szafieRóżnorodność kształtów profili daje możliwość zamontowania oświetlenia meblowego w miejscach, które do tej pory wydawały się niedostępne. Dzięki temu podświetlone mogą już zostać nie tylko szafki kuchenne, ale również meble w przedpokoju, sypialni czy salonie, co znacznie ułatwi stworzenie przytulnej atmosfery. Uzyskany dzięki profilom efekt świetlny można dowolnie modyfikować, między innymi ustawiając kąt świecenia, natężenie i barwę czy rozpraszając punkty świetlne zgodnie z naszymi upodobaniami. Dzięki temu możliwe jest dowolne ocieplenie lub ochłodzenie pomieszczenia.

Profile do linii świetlnych

profile LED linioweAlternatywą dla tradycyjnej formy oświetlenia pomieszczeń są profile do wbudowywanych w ściany oraz sufity linii świetlnych. Profile te cechuje perforacja na całej długości krawędzi montażowych, co likwiduje problem pękającego gipsu. Możemy je montować na krawędziach płyt gipsowo-kartonowych, dzięki czemu uzyskujemy ciekawy efekt linii świetlnej biegnącej wzdłuż pomieszczenia lub można wykonać w prosty sposób podświetlenie wyspy sufitowej. Warto również zwrócić uwagę na profile kątowe, które umieścimy w narożnikach pomieszczenia (narożniki wewnętrzne oraz zewnętrze), tym samym podkreślając jego kontury.

Profile dla nietypowych rozwiązań

Stworzona przez GTV oferta zawiera również profile GLAX przystosowane do zadań specjalnych. Nietypowe powierzchnie, takie jak na przykład szklane półki, które często znajdują się w naszych salonach i łazienkach, wymagają odpowiedniego doświetlenia. W takiej sytuacji świetnie spiszą się profile GLAX półkowe mini z osłonką mleczną lub transparentną, które jednocześnie ochronią taśmę LED przed różnego rodzaju zabrudzeniami.

profil LED wieńcowy

Profil GLAX wieńcowy, który najlepiej sprawdzi się na frontach bezuchwytowych w kuchni, doświetla przestrzeń roboczą, jednocześnie ułatwiając otwieranie szafek i chroniąc taśmy przed zabrudzeniami i wilgocią.

 

 

 

 

profil LED drążkowy

Z kolei profil drążkowy doskonale spełni swoją funkcję w szafie lub garderobie – jako drążek na wieszaki i profil do taśm LED w jednym. Jeśli chcemy iść o krok dalej – możemy za pomocą linek powiesić profil drążkowy GLAX np. nad stołem.

 

Ochronna funkcja profili

Profil LED radiatorTo nie jedyne praktyczne zastosowanie, na które pozwalają funkcjonalne profile. Często pełnią one funkcję ochronną, zabezpieczając taśmy LED przed mechanicznymi uszkodzeniami czy odklejeniem. Dzięki zastosowaniu profilu typu radiator, niestraszne jest również szybkie przepalenie się taśm o dużej mocy – temperatura zostaje z niej odprowadzona na profil.

Jaki kolor zastosować?

Nowa kolorystyka serii pozwala dostosować profile GLAX do indywidualnych potrzeb i aranżacji naszego mieszkania. We wnętrzach industrialnych idealnie sprawdzą się czarne profile, które wraz z czarnymi uchwytami czy wieszakami staną się zgraną funkcjonalną dekoracją. Białe profile odnajdą się z kolei w zabudowach kuchennych i jasnych garderobach. Do wnętrz, które chcemy odrobinę ocieplić i zapewnić swego rodzaju przełamanie jednolitego wystroju, perfekcyjnie nadadzą się te w kolorze szampańskim, które przy okazji dopełnią się z meblami z jasnego drewna.

www.gtv.com.pl

[ssba-buttons]