Konferencja Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki

Reklama

Reklama

rynekelektryczny.pl
tel. 22 743 00 71
reklama@rynekelektryczny.pl

  |  
targi OZE

Rynek fotowoltaiczny rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie i ma ogromny potencjał. Fotowoltaika jest również coraz tańsza, a dzięki temu jeszcze bardziej dostępna.

Rozwój fotowoltaiki bardzo przyspieszył w ostatnim czasie. W Polsce do roku 2014 zainstalowane moce były niewielkie, w 2015 – 104 MW a w 2018 – 488 MW. Szacowana moc fotowoltaiki na 2019 tok to ok. 800 MW a na rok 2020 – 1200 MW.

Rozwój fotowoltaiki w Polsce i na świecie będzie tematem IX Międzynarodowej Konferencji Fotowoltaika w Polsce, która odbędzie się 10 września 2019 roku w ramach międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-Energy. Współorganizatorem konferencji jest Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki (PV Poland).

Jednym z tematów będą również nowe technologie modułów, np. bifacial, która umożliwia wytwarzanie energii po obu stronach modułu słonecznego i zapewnia zwiększenie wydajności o 10 do 30%. Bifacial solar to prosta i wyjątkowa technologia, choć tylko jedna z wielu fascynujących innowacji w dziedzinie energii słonecznej, o której będziemy mówili na Konferencji.

Dr Stanisław Pietruszko, prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki, podkreśla również, że fotowoltaika to szansa, ale również i wyzwanie dla Smart Cities. Rola fotowoltaiki to z jednej strony pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną w budynkach, ale z drugiej transport elektryczny.

Według danych Komisji Europejskiej budynki odpowiadają za 36% całkowitej emisji CO2 w Unii Europejskiej. Fotowoltaika i magazynowanie energii to odpowiedzi na wiele problemów współczesnych miast, a zarazem początek nieuniknionej rewolucji energetycznej.

Kolejny element szeroko pojętej rewolucji energetycznej to kryptowaluty, oparte na technologiach blockchain, takich jak Solar Coin, GenerCoin, EnergyCoin i tym podobne, które mogą przekształcić się w nowy system obrotu energią.

W ramach konferencji będą również poruszone takie tematy jak:

  • monitorowanie i serwis instalacji fotowoltaicznych,
  • nowelizacja Ustawy o OZE,
  • szanse rozwoju dużych systemów fotowoltaicznych.

Szczegóły i rejestracja na konferencję na stronie: www.reenergyexpo.pl

[ssba-buttons]